Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Baza za provjeravanje međusobnih skorova u aplikaciji za igranje karti

[es] :: MySQL :: Baza za provjeravanje međusobnih skorova u aplikaciji za igranje karti

[ Pregleda: 117 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sasa.je

Član broj: 158652
Poruke: 166
46.239.0.*



+1 Profil

icon Baza za provjeravanje međusobnih skorova u aplikaciji za igranje karti21.05.2024. u 14:58 - pre 13 dana i 3h
Pozdrav,
pokušao bih u MySQL-u da riješim nešto što su mi kolege sa ES - excel nekad davno već pomogle da riješim. Naime, igramo neke karte na internetu gdje rezultate dobijamo u vidu tabele osvojenih bodova. Takođe, imamo i pristup listi svih odigranih partija. Ono što nemamo je međusobni skor dva igrača što je vrlo često potrebno utvrditi :)
To mi je kolega Peco sa Excel foruma tada riješio. Dakle, ja kopiram listu partija i onda pomoću tog Power Query upita dođem do željenog skora. Sada bih da to postavim onlajn da ne moram svaki put ja da im tražim međusobne skorove već da oni to sami dobiju. Naravno, na kraju svakog mjeseca bih ja ažurirao listu mjesečnih partija, ali to je najmanji problem (svaki mjesec je nova mjesečna liga pa se na kraju mjeseca liga zaključa i onda ja mogu prekopirati partije).
U prilozima su slika kako to izgleda u aplikaciji, i excel fajl u koji ja kopiram te rezultate i u kojem je Peca odradio taj Power Query upit. Slika 1 je kako to izgleda u aplkaciji, slika 2 kad kopiram u excel sirovo, a slika 3 nakon obrade u Query-ju
Zanima me kako da konstruišem MySQL bazu, koliko tabela i kako da kreiram upit da bih dobio taj željeni podatak?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: MySQL :: Baza za provjeravanje međusobnih skorova u aplikaciji za igranje karti

[ Pregleda: 117 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.